?#?eTwinningDay? ?#?eTwinning10?

etwinning

Την Πέμπτη 7 Μαΐου ήταν η επίσημη ημέρα εορτασμού σε όλη την Ευρώπη για τα 10 χρόνια της εκπαιδευτικής δράσης του eTwinning.

Σχολεία σε όλη την Ευρώπη γιόρτασαν την ημέρα διοργανώνοντας εκδηλώσεις και διάφορες δραστηριότητες στο σχολείο τους.

Τα μέλη της Ελληνικής Εθνικής Υπηρεσίας eTwinning οργάνωσαν ένα εορταστικό webinar ώστε οι Έλληνες εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του eTwinning να γιορτάσουνε μαζί τα 10 χρόνια της δράσης!

Το σχολείο μας παρακολούθησε το πρώτο μέρoς της εκδήλωσης, στο οποίο συμμετείχαν Δημοτικά Σχολεία. Οι μαθητές μας είχαν τη δυνατότητα να δουν τη δουλειά και τις παρουσιάσεις συνομήλικων μαθητών από άλλα σχολεία και να τις σχολιάσουν.

Τέλος, στη μεγαλύτερη σύγχρονη συνάντηση σχολείων στο eTwinning οι μαθητές μας μοιράστηκαν με όλα τα σχολεία τη δική τους δραστηριότητα, τους eTwinning σελιδοδείκτεςπου έφτιαξαν!

happy

Happy Birthday eTwinning!!