Η Ομάδα Τέχνης Πάροδος στο σχολείο μας

Θεατρικό παιχνίδι και διαδραστικό θέατρο

ARXII1

Στα πλαίσια του 18ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους, την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου από τις 5:30-7:00 μ.μ πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας Εργαστήρι Θεατρικού Παιχνιδιού από την Ομάδα Τέχνης Πάροδος που συμμετέχει επί σειρά ετών με σκηνικές δράσεις στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους που γίνεται κάθε χρόνο στο νομό μας.
META2

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου με την εμψύχωση της Ομάδας Τέχνης ΠΑΡΟΔΟΣ, τον Ηλία Πίτσικα -συντονιστή της Ομάδας- και τους συνεργάτες του, προσέγγισαν το Θεατρικό Παιχνίδι μέσα από την κίνηση, το παιχνίδι και το θεατρικό αυτοσχεδιασμό.

4EKTAKIA

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς στην Ομάδα Τέχνης Πάροδος, ιδιαίτερα στον κ. Ηλία Πίτσικα και σε όλους τους συνεργάτες του!

EPEITA3

Η Ομάδα Τέχνης Πάροδος επικεντρώνεται κυρίως στην ψυχαγωγία και στην καλλιτεχνική έκφραση των παιδιών και των νέων δια μέσου του θεατρικού παιχνιδιού και του θεάτρου. Η πολύχρονη παρουσία της (ιδρύθηκε το 1976) αλλά πρωτίστως η συνέπεια και η αφοσίωση με την οποία εργάζεται, την έχει καταστήσει ιδιαίτερα αγαπητή σε εκατοντάδες παιδιά, γονείς κι εκπαιδευτικούς, που συμμετείχαν στις δράσεις της.

5GLAROS

Η Πάροδος συμμετέχει στο Φεστιβάλ Ολυμπίας για 8η χρονιά με μια ομάδα εμψυχωτών, που πραγματοποιούν συνολικά 13 δράσεις σε δημοτικά σχολεία.

Ομάδα Τέχνης Πάροδος

Ομάδα παραστατικών τεχνών