" Ο Σαρλό και το Κορίτσι".... στο σχολείο μας

DSCF0794

Την Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου παρακολουθήσαμε στο σχολείο μας την παιδική κωμική παράσταση ?Ο ΣΑΡΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ? της Ελευθερίας Αλεξοπούλου και του Θανάση Αποστόλου, οι οποίοι αποτελούν την καλλιτεχνική ομάδα Sakito & Richi.

DSCF0800

Οι μαθητές του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου απόλαυσαν μια πρωτότυπη θεατρική παιδική παράσταση με ήρωα τον Charlie Chaplin, η οποία εκτυλίσσεται  στο χώρο ενός πάρκου όπου ο Σαρλό μέσα από διαφορετικές σκηνές χαράς, λύπης και αγωνίας  βρίσκει μια φίλη που του δίνει χαρά και αισιοδοξία μέσα στα καθημερινά του προβλήματα.

DSCF0808

Μετά το τέλος της παράστασης που περιελάμβανε ένα πρωτότυπο σχεδιασμό παντομίμας, Juggling ταχυδακτυλουργίας και μουσικής της δεκαετίας του 30, οι ηθοποιοί συζήτησαν με τους μαθητές κι έπαιξαν παιχνίδια μαζί τους.